اگر سری به بنگاههای معاملات شهر دیّر بزنید به سادگی وضعیت نامناسب قیمت گذاری پلاک های زمین  را درک خواهید کرد ، خرید یک پلاک زمین در شهر دیّر نسبت به سایر شهرهای دیگر بسیار بالا است بطوری که تاکنون از سال 97 تا 98  شاهد افزایش بیش از 100 درصدی قیمت زمین هستیم،  مثلا یک پلاک 200 متری در شهرک فرهنگیان دیر بالغ بر 200 میلیون تومان نرخ گذاری شده است و در فاز3 که استقبال کمتری نیز می شود هر پلاک زمین به 140 میلیون تومان رسیده است  .

یک جوان متاهل  و کارگر دیّری که ماهیانه دو میلیون تومان در ماه حقوق دارد ، حقوقی که با توجه به فشار اقتصادی و اقساط بانک ها  کفاف زندگی او را نمی دهد ، چطور می تواند یک پلاک زمین در شهر دیّر را خریداری و دغدغه اصلی زندگی اش پایان یابد ، واقعا چه کسانی نرخ زمین را تعیین می کنند و چرا این همه افزایش قیمت ؟ مگر چه اتفاقی افتاده که مردم بی اطلاع هستند ؟ شاید نفت و شاید طلا زیر این زمین ها نهفته است ؟؟؟؟؟

آرزوی خانه دار شدن، این روزها آرزویی است که هر روز قد می‌کشد و با افزایش قیمت ، رفته رفته نیز دورتر می‌شود واما چرا واقعا هیچ مسئولی از شهرستان نسبت به حل این مشکل بزرگ که سد راه ازدواج جوانان این دیار است ،  اقدامی ننموده است  !!!!! بجز اینکه سواره خبر پیاده ندارد

علت افزایش قیمت زمین در شهر دیر توسط بنگاه ها دارها و افرادی که تعداد زیادی پلاک دارند نرخ گذری می شود و متاسفانه هیچ معیار و قانون در شهر  برای قیمت گذاری وجود ندارد.، واقعا متولی قیمت گذاری در این شهر کیست ؟ چرا نباید کسی نظارت بر قیمت ها داشته باشد ؟؟؟؟

همه دست اندرکاران  از ازدواج جوانان و تشویق آنها به این امر مقدس سخن می گویند غافل از اینکه یک جوان اگر مسکن نداشته باشد چگونه می تواند ازدواج کند ، آنچه مشاهده می شود این است که  در حال حاضر تامین مسکن برای عزیزانی که در آستانه ازدواج و کسانی  که سرپرست آنها با دریافت حقوقی ثابت گذران زندگی می کنند به چالشی جدی تبدیل شده است به نحوی که در گفتگو با تعدادی از شهروندان این نکته به چشم می خورد.

و اما راه حل : جناب فرماندار عزیز می تواند با پیگیری های از سوی کشور و استان ، زمین های دولتی واقع در  جاده کمربندی را به شهرداری با بنیاد مسکن شهرستان واگذار نماید که پس از تفکیک با تخفیف و با قیمت‌های پایین به جوانان فاقد خانه تحویل نماید و بدین صورت نقش موثری در بهبود وضع بازار زمین و مسکن داشته باشد و همین روزها خبری خوش برای جوانان به گوش برسد

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

bambehesht کامل ترین بانک اطلاعاتی تبریز بی همتا طراحي سايت هر چی که بخوای شعر و اس ام اس سازمان نظام مهندسی مرکزی